اخبار


آغاز به کار اولین کارگاه شکوفایی و خلاقیت دانش آموزی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی اولین کارگاه شکوفایی و خلاقیت دانش آموزی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا کرج صبح روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه سال جاری با هدف ارایه دستاوردهای حاصل از این کارگاه برای بخش دانش آموزی دومین جشنواره ملی و کنگره بین الملل سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی  آغاز به کار کرد.

 

 

 

 

 

خانم نیکویی مسئول دبیر خانه دانش آموزی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی طی مراسمی در افتتاحیه این کارگاه ضمن خیرمقدم به میهمانان به ویژه دانش آموزان هدف از برگزاری این کارگاه را ترویج و فرهنگ سازی این دانش کاربردی در بین دانش آموزان برشمرد و گفت: دستاوردهای این کارگاه در بخش دانش آموزی دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی به معرض دید عموم قرار داده خواهد شد.

در ادامه دکتر مهاجری به نمایندگی از ستاد به معرفی سلول های بنیادی و همچنین دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی که در تاریخ 22 لغایت 24 تیرماه سال جاری در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد، پرداخت.وی علوم و دانش سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی را یکی از جدیدترین علوم روز دنیا برشمرد که رشد قابل چشمگیری در طی 2 دهه اخیر داشته و تبدیل به یکی از مهمترین تکنولوژی های جدید در حیطه پزشکی شده است.

دکتر مهاجری همچنین ضمن معرفی اهداف و فعالیت های ستاد، این ستاد را نهاد سیاست گذاری برای این حوزه در کشور عنوان نمود و افزود: تیرماه امسال شاهد دومین مجمع بزرگ فعالان سلول های بنیادی در سالن اجلاس سران خواهیم بود. در این مجمع شاخه دانش آموزی ستاد، برنامه بسیار جالب و متنوعی برای ترویج این دانش در میان دانش آموزان تدارک دیده است. وی در ادامه بیانات خود ابراز امیداوری کرد این کارگاه و به دنبال آن جشنواره امسال، فرصت خوبی برای پرورش خلاقیت دانش آموزان و گسترش ایده های درخشان آینده سازان کشور در حوزه سلول های بنیادی باشد و همچنین شاهد درخشش دانش آموزان مستعد کشور عزیزمان در جشنواره باشیم.

گفتنی است این کارگاه در دو بخش ترویج و پژوهش آغاز به کار کرد.

 

 

 

Scroll to Top