اخبار


دبیر کل دومین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی: جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی بزرگترین مجمع فعالین این حوزه است

دبیر کل دومین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی:
جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی بزرگترین مجمع فعالین این حوزه است.
دبیر کل دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: این جشنواره بزرگترین مجمع فعالین حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور محسوب می شود و دستاوردهای خوبی برای کشور خواهد داشت.
به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امیرعلی حمیدیه دبیر کل دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: ایران در حوزه علوم جدید رشد قابل قبولی داشته که این رشد در سه حوزه سلول های بنیادی، نانو و انرژی هسته ای چشمگير تر بوده و آینده خوبی برای این سه فناوری در کشور قابل تصور است.
وی افزود: علت رشد اين سه حوزه پيشرفت هاي خوب كشور در 10 سال گذشته در زمینه علوم پایه است كه زیرساخت های لازم برای توسعه علوم و فناوری های نوین در كشور را فراهم نموده است.
به گفته حمیدیه، برای توسعه فناوری های موجود در دنیا و صادرات آنها بايد ابتدا آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی مدنظر قرار گیرد و سپس پژوهشگران و متخصصان ایده های خود را در حوزه تخصصی خود تبدیل به محصول کنند تا جامعه از عواید آن بهره مند شود.
وی تصریح کرد: در حوزه تخصصی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی محصول نهایی تولید سلول و ارائه خدمات بالینی است که نیازمند رشد و توسعه در هر دو حوزه مذکور هستیم.
دبیر کل دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی افزود: علمی برای کشور مناسب است که مردم از آن نفع برده و لذت ببرند به این معنی که متخصصان  با استفاده از این فناوری ها به درآمدزایی و خلق ثروت برسند و مردم نیز از در آمد حاصل از آن استفاده کنند.
وی تصریح کرد: جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی نیز با همین هدف و برای اولین بار در سال گذشته برگزار شد و به دلیل استقبال زیاد و بازخوردهای خوبی که داشتیم تصمیم به برگزاری دوره دوم آن در تیرماه امسال گرفتیم.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی همچنین بیان کرد: عنوان این رویداد را نیز جشنواره انتخاب کردیم نه کنگره، زیرا به معنای واقعی یک فستیوال ملی و بین المللی است.

Scroll to Top