معرفی

 دومین کنگره بین المللی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی محل اجتماع متخصصین، دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه علوم سلولهای بنیادی، مهندسی بافت، مهندسی ژنتیک، سلول درمانی و سایر علوم مرتبط خواهد بود. محورهای کنگره شامل پیوند سلول‌های بنیادی خونساز، سلول ایمنی درمانی (ایمیون‌سل‌تراپی)، قانون، مقررات و اخلاق در سلول درمانی، مهندسی بافت، بانک سلولی، ژن‌درمانی و تجاری‌سازی می باشد و سخنرانی‌های علمی محققین برجسته خارجی و داخلی در این حوزه نیز در حال برنامه ریزی است.   

از آنجايي که علوم مرتبط با سلول‌هاي بنيادي به عنوان يکي از موضوعات بين‌رشته‌اي مطرح است، متخصصين رشته‌هاي مختلف از علوم زيستي - پزشکی گرفته تا مهندسي و حتي علوم اجتماعي مي‌توانند به طور موثري در توسعه آن دخيل باشند. بعنوان مثال متخصصين زيستي - پزشکی بحث سلول هاي بنيادي را از منظرهاي زيستي و سلولي و کاربرد آنها در درمان بیماریهای مختلف خصوصا بیماریهای صعب‌العلاج مورد کاوش قرار مي‌دهند. مهندسين بویژه متخصصاني که در زمينه موضوعاتي همچون مواد و رشته‌هاي مرتبط فعاليت مي‌کنند، حیطه پزشکي بازساختي را به لحاظ توليد داربست‌هاي مورد استفاده در توليد بافت و اندام ارتقا مي‌دهند. متخصصين علوم اجتماعی نیز نگرانی‌های خود در زمينه استفاده از انواع سلول‌هاي بنيادي در درمان بیماریها و جایگزین کردن بافت‌های صدمه‌دیده را مورد بحث قرار می‌دهند.

لازم بذکر است در انتخاب سخنرانان و موضوعات سخنرانی، سعی شده است یافته‌های علمی مرز دانش و کاربردی انتخاب گردند. بدینوسیله از تمامی علاقه مندان برای شرکت در این رویداد بی نظیر دعوت می‌شود.


Scroll to Top