معرفی

    فناوری های مرتبط با سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از مهم‌ترین فناوری‌های قرن ۲۱ محسوب می‌شود که تحول شگرفی در تمامی جوانب زندگی بشر را ایجاد خواهد کرد، به طوری‌که جامعه جهانی با توجه به بخش پر اهمیت سلامت در پی گسترش این فناوری در ابعاد مختلف آن است. جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با کشورهای پیشروی جهان در این حوزه در جهت بهره برداری از قابلیت‌های علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در این مسیر گام نهاده و ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی بعنوان متولی این امر در کشور پیشگام فعالیت های نوین آن می باشد.
   علاوه بر تلاش در ترویج این علم و فناوری های آن در سطح کل جامعه از قبیل دانش آموزان، دانشجویان، متخصصان و فناوران، لازم است جایگاه تک تک بازیگران عرصه این فناوری ها در کشور، از دانشگاه‌ها گرفته تا شرکت ها و سازمان‎های تجاری نیز معین گردد. برگزاری جشنواره های ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی می تواند علاوه بر توجه به این دو مهم، اهداف زیر را نیز دنبال کند:
• شناخت پتانسیل‌های علمی، تحقیقاتی و تولیدی
• تقویت همکاری بین مراکز تحقیقاتی، پژوهشکده ها و مراکز تولیدی و تجاری
• نفوذ فناوری های توسعه یافته سلول درمانی و پزشکی بازساختی از آزمایشگاه تا بالین
• زمینه‌سازی برای حضور شرکت‌های داخلی فعال در بازارهای بین‌المللی
• تقدیر از برترین های فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

    با توجه به برگزاری دومین دوره از جشنواره و نمایشگاه آن، ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در نظر دارد نمایشگاه و فن بازار را در تاریخ 22- 24 تیر ماه ۱۳۹6 در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار نماید.

مخاطبین نمایشگاه
   تمامي استادان، محققان و دانشجويان مشغول به فعالیت در رشته هاي مرتبط با فناوري هاي سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي و تمامی آزمايشگاه ها، بيمارستان ها و کلينيک هاي مرتبط با سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي، صاحبان بنگاه هاي اقتصادي و سرمايه گذاران مايل به ورود به حوزه  High Tech سلول هاي بنيادي و پزشکي بازساختي و همچنین شرکت هاي دارويي فعال و علاقمند به ورود در حيطه سلول درماني و پزشکي بازساختي در صورت تمایل می توانند در نمایشگاه دومین جشنواره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت نمایند.
 
 

Scroll to Top